Kasulikud näpunäited, kuidas minimeerida kütusekulu?

Kütusesäästlikud sõiduvõtted

Kütusesäästlik sõit võib säästa igal aastal sadu eurosid kütust, parandada liiklusohutust ja vältida sõiduki kulumist. Kasutage neid 5 kütusesäästlikku sõidutehnikat, et vähendada oma sõiduki kütusekulu ja süsinikdioksiidi heitkoguseid kuni 25%.

1. Kiirendage õrnalt

Mida tugevamini kiirendate, seda rohkem kütust kulutate. Linnas saate vähem kütust kulutada, kui vajutate gaasipedaalile õrnemalt. Võimalikult kütusesäästlikuks kasutamiseks kulutage 5 sekundit, et kiirendada oma sõidukit 0-20 kilomeetrini tunnis. Kujutage ette avatud kohvitassi armatuurlaual- ära sõida nii, et see voolaks maha!

2. Säilitage ühtlane kiirus

Kui teie kiirus langeb, kulutate rohkem kütust ja raha kui vaja. Testid on näidanud, et iga 18 sekundi järel kiiruse suurendamine ja vähendamine vahemikus 75–85 km/h võib suurendada kütusekulu 20%.

Kaaluge kiirushoidiku kasutamist maanteel sõitmiseks, kui tingimused seda võimaldavad. Pidage siiski meeles, et väikesed kiiruse kõikumised võivad tegelikult olla head, kui gravitatsioon töötab. Kui liiklusmustrid lubavad, laske ülesmäge sõites kiirusel langeda, seejärel taastage hoog allamäge veeredes.

3. Vaata liikluses juba kaugemale ette

Vaadake sõidu ajal ette, et näha, mis tulemas on. Ja hoidke mugavat distantsi oma sõiduki ja teie ees sõitva sõiduki vahel. Vaadates tähelepanelikult, mida jalakäijad ja teised autod teevad ja kujutades ette, mida nad järgmisena teevad, saate hoida oma kiirust võimalikult ühtlasena ja kasutada vähem kütust. Nii on ka turvalisem sõita!

4. Väldi suuri kiirusi

Pidage kinni kiiruspiirangust, säästes sellega kütust! Enamik autosid, kaubikuid, pikape ja maastureid on kõige kütusesäästlikumad, kui nad sõidavad 50–80 km/h. Sellest kiirustsoonist kõrgemal kasutavad sõidukid seda rohkem kütust, mida kiiremini nad liiguvad.

Näiteks kiirusel 120 km/h kulutab sõiduk umbes 20% rohkem kütust kui kiirusel 100 km/h. 25-kilomeetrisel reisil vähendaks see kiiruse ja kütusekulu järsk tõus teie reisiaega vaid kahe minutiga.

5. Aeglustage rahulikult

Iga kord, kui kasutate pidureid, raiskate oma edasiliikumise hoogu. Liikluse käitumist ette vaadates näete sageli juba aegsasti, millal on aeg aeglustada. Säästate kütust ja raha, kui võtate jala gaasipedaalilt, et hoogu pidurdada aeglustades, mitte piduritega.

Osalege tasuta veebipõhisel ökosõidukursusel, et saada lisateavet selle kohta, kuidas kütusesäästlik sõit aitab säästa raha ja vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid.

Rohkem võimalusi vähem kütust kasutada

Siin on veel lihtsamaid viise kütusekulu ja kulude vähendamiseks:

  • Vältige oma sõiduki tühikäigul töötamist
  • Lülitage mootor välja, kui seisate kauem kui 60 sekundit (välja arvatud liikluses). Keskmine 3-liitrise mootoriga sõiduk kulutab 300 milliliitrit (üle 1 tassi) kütust iga 10 minuti jooksul tühikäigul.
  • Mõõtke oma rehvirõhku iga kuu. Sõiduki juhtimine, mille rehvid on 56 kilopaskali (8 naela ruuttolli kohta) alla pumbatud, võib suurendada kütusekulu kuni 4%. Samuti võib see lühendada teie rehvide eluiga rohkem kui 10 000 kilomeetri võrra. Leidke oma sõidukile sobiv rehvirõhk rehviteabe sildilt. Tavaliselt asub see juhiukse või ukseposti serval.
  • Kasutage manuaalkäigukasti õigesti. Pöörake tähelepanu tahhomeetrile, mis näitab mootori pöörlemiskiirust. Kasutage seda, et teada saada, millal parima kütusesäästlikkuse saavutamiseks käsikäigukasti vahetada. Mida kõrgem on pöörete arv, seda rohkem kütust mootor põletab. Nii et vahetage madalamaid käike sujuvalt ja kiiresti ning suurendage kiirust kõrgematel käikudel.
  • Ärge kandke tarbetut raskust. Eemaldage oma sõidukist üleliigsed esemed. Mida vähem see kaalub, seda vähem kütust teie sõiduk kulutab. Keskmise suurusega auto kütusekulu suureneb umbes 1% iga 25 kaalukilogrammi kohta.
  • Eemaldage katusebox või jalgrattahoidjad. Muutke oma sõidukit sujuvamaks, eemaldades katusereelingud, kui te neid ei kasuta. Aerodünaamiline takistus võib maanteel kütusekulu suurendada kuni 20%.
  • Kasutage kliimaseadet säästlikult. Konditsioneer võib suurendada sõiduki kütusekulu kuni 20%. Linnas sõites avage aknad ja maanteel kasutage läbivooluventilatsioonisüsteemi, kui aknad on üleval. Kui kasutate kliimaseadet, kasutage uuesti tsirkulatsiooni valikut. See vähendab mõju.
  • Kasutage kütusekulu näidikut. Vaadake eelneva 5 kütusesäästliku sõidutehnika mõju otsekohe kütusekulu näidiku abil, mis on nüüdseks paljude sõidukite standardvarustuses. (Mõned uuemad sõidukid on varustatud veelgi keerukamate ekraanidega, mis analüüsivad kiiruse muutusi, käsikäigukasti käiguvahetuspunkte ja sõidukäitumist, nagu kiirendus- ja pidurdusaegu). Paljud juhid tarbivad kütusekulu näidikute tagasiside põhjal 15% vähem kütust.
  • Jälgige oma kütusekulu. Kui kaua saate paaki täitmata olla? Kaks nädalat? Kuu? Esitage endale väljakutse täita nii harva kui võimalik!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga