Läätsed ja meik: millised on parimad nipid?

Kui läätsed puutuvad kokku meigiosakestega, võib tekkida kergesti silmaärritus. Millele tähelepanu pöörata, et läätsede ja meigi koos kandmine sujuks probleemideta?

Image alt: Pese ja kuivata käed hoolikalt iga kord enne, kui läätsesid puudutad.

  1. Pese hoolikalt käsi!

Meigitooted ja muud sõrmedele sattunud ained võivad läätsede silma panemise käigus kergesti silma sattuda. Tulemuseks võib olla tõsine silmaärritus ning läätsede muutumine kasutuskõlbmatuks. Seetõttu pese ja kuivata käed hoolikalt iga kord enne, kui oma läätsesid puudutad. Pane alati esimesena läätsed silma ning alles seejärel alusta kreemide ja meigi pealekandmist. 

  1. Ära kanna meiki lauservale

Lauserv on otsekontaktis silma sarvkestaga ning sellel paiknevad silma rasunäärmed. Lauserva meikimist silmapliiatsi või muu meigitootega võiks silmade tervise huvides vältida igaüks, kuid läätsekandjate jaoks on riske rohkem. Lauservalt võivad meigiosakesed kergesti sarvkestale sattuda, silmi ärritada ning läätsed kasutuskõlbmatuks muuta. Samuti võib silma rasunäärmete katmine meigiga soodustada silmade kuivustunnet või koguni lauäärepõletikku.

  1. Esita ripsmetušile kõrgemaid nõudmisi

Kellelegi ei meeldi tükiline ja pudisev ripsmetušš, kuid läätsekandjad peaksid seda igal juhul vältima. Ripsmetuši tükid võivad silma või koguni läätse ja silma vahele sattuda ning põhjustada ebamugavustunnet ning ärritust. Samal põhjusel ei sobi läätsedega kiudusid sisaldavad pikendavad ripsmetušid. Eelista traditsioonilisi, ilma kiuosakesteta pikendavaid ja volüümi lisavaid ripsmetušše.

  1. Eelista ühepäevaseid läätsesid

Ühepäevased läätsed visatakse päeva lõpus pärast silmast välja võtmist ära ning järgmisel päeval pannakse silma uued ja puhtad läätsed. Kui juhtub, et läätsele satub ripsmetuši tükk või muu meigiosake, saab ühepäevased läätsed kohe silmast võtta, ära visata ning puhta läätsepaariga asendada.

  1. Kasuta spetsiaalseid puhastustooteid silmaümbrusele

Spetsiaalsed silmalaugude puhastusvahendid ja puhastuslapid aitavad saada silmaümbruse puhtaks nii õietolmust, tolmust kui ka kosmeetikatoodete jääkidest. Spetsiaalseid silmalaugude hügieenitooteid soovitatakse silmalaugude ärrituse korral, kuid neist on abi ka ennetavalt – et silmaümbrusele ei jääks meigijääke, mis võivad silma ning läätsedele sattuda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga